medaile
 

AKTUALITY

STRÉCI, TETINY

I když naše snaha o informování strécovské i všeobecné veřejnosti má ještě drobné chyby, snažíme se o propagaci hudebních akcí, které nemají tisíce korun na reklamu, a není důležité, jsou–li dílem absolventů FMS. (Každý muzikant je totiž v podstatě stréc, či tetina.) Chcete–li čemukoliv, co si zaslouží plný sál, zajistit zájem návštěvníků, posílejte e-maily na adresu:

necj@seznam.cz

Službu mající stréc to už pošle dál.

 
 

Legenda české i světové popové a jazzové hudby Vincenc Kummer, rodák z Králova Pole, slaví životní jubileum,krásných 80 let.

Při této příležitosti byl v měsíčníku městké části Brno-sever (Severník, ročník 31, číslo 4) opublikován rozhovor Karly Hofmannové pod názvem:

VINCENC KUMMER
DOBRODRUŽSTVÍ S KONTRABASEM


Zmíněný rozhovor ke stažení kliknutím zde.

 

AKCE DIÁŘE 2021

Stréci a tetiny!

I když se 49. Setkání nemohlo konat, diáře na tento rok byly vytištěny v obvyklém množství. Ještě jich zbývá asi padesátka nevyzvednutých. Těm z Vás, kterým stačí k nahlédnutí diář v elektronické podobě zde je k prohlédnutí.

Vědecká rada VUST


Drazí absolventi VUST !

Hlásám, že slavné tradiční diáře jsou pro Vás připraveny, (přednostně pro ty z Vás, kteří poctivě platíte roční příspěvky). Letos jsme je nemohli rozdávat u vstupu do sálu a moje myšlenka, že je budeme rozdávat postupně v určený den a hodinu v kavárně Adria, se zdá v této době obtížně uskutečnitelná. Ozvěte se na strécovský E-mail necj@seznam.cz a domluvíme se na způsobu převzetí.

Nabízím „výdejní okénko" na adrese: J.N. Brno - Černá Pole, Novotného 27, nebo pošlete delší frankovanou obálku s Vaší adresou.

Přednosta katedry jazykových nevyhnutelností
a proděkan pro styk
strécovské veřejnosti s vědeckou radou
MUStr. Josef Nečas

 

48. Setkání stréců a tetin je minulostí

Každoroční setkání stréců a tetin proběhlo v sobotu 13. října 2018 v Dělnickém domě.

 
 
© 2007 FMS • www.streci-fms.cz • streci@seznam.cz  |||  webdesign © Petrex Design • www.petrex.cz