medaile
 

AKTUALITY

STRÉCI, TETINY

I když naše snaha o informování strécovské i všeobecné veřejnosti má ještě drobné chyby, snažíme se o propagaci hudebních akcí, které nemají tisíce korun na reklamu, a není důležité, jsou–li dílem absolventů FMS. (Každý muzikant je totiž v podstatě stréc, či tetina.) Chcete–li čemukoliv, co si zaslouží plný sál, zajistit zájem návštěvníků, posílejte e-maily na adresu:

necj@seznam.cz

Službu mající stréc to už pošle dál.

 
 

Tetina Barbora Pavlišová rozjíždí cestovní kancelář, která už s úspěchem fungovala nějaký čas ve zkušebním provozu. Jelikož jest dcerou stréca Pavliša, zakladatele Patafyzické cestovní kanceláře, můžeme s jistotou očekávat, že na jejích zájezdech se účastníci nudit nebudou.

Máte-li náladu, čtěte úryvek z jejího dopisu:
Pokouším rozjet naplno cestovku. Naplánovala jsem několik výletů po české krajině. Ráda bych vzhledem ke krizi naplnila všechny busy, a tak posílám nabídky. Letos paradoxně vznikla šance navštívit ta nejfrekventovanější místa bez davů jako je Praha a Český Krumlov. Tam bych nikdy autobus nevypravila, protože davy nemám ráda.
Letos je ale situace nanejvýš příznivá. Mnozí v Krumlově už byli, ale troufnu si říct, že bez turistů to bude jedinečný zážitek, který se už nenaskytne v dalších letech. Přidala jsem ale do programu ještě dvě rarity, a to přírodně krajinářský park v Nových Hradech + hrad a klášter a zejména poutní místo Římov, moje oblíbená destinace.

Podrobnosti ke stažení kliknutím zde a kliknutím zde.

 

Na palouku U buku mezi brněnskými Soběšicemi a Útěchovem byla odhalena

„Lavičky Jaromíra Hniličky“

Více o té lavičce zde:
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/jaromir-hnilicka-lavicka-pocta-brno.html

 

Na začátku června zemřel v Praze člen vědecké rady
Velkomoravské University Strécovsko-Tetinské

doc. MUStr. Milan Černohouz
nositel Ceny Josefa Blahy


Ve svém slavnějším swingovém brněnském období byl jedním z hlavních zpěváků orchestru Gustava Broma a v brněnském rozhlase natočil stovky úspěšných písní. V Praze se stal majitelem vinárny a hudebního klubu „U stréců".

FIS CIS ! Strécu Milane! Na Tvoji vždy dobrou náladu nezapomeneme. VR VUST

Mol ve skříni - Černohouz

Mít parní vál - Černohouz

 
 
 
© 2007 FMS • www.streci-fms.cz • streci@seznam.cz  |||  webdesign © Petrex Design • www.petrex.cz