medaile
 

AKTUALITY

STRÉCI, TETINY

I když naše snaha o informování strécovské i všeobecné veřejnosti má ještě drobné chyby, snažíme se o propagaci hudebních akcí, které nemají tisíce korun na reklamu, a není důležité, jsou–li dílem absolventů FMS. (Každý muzikant je totiž v podstatě stréc, či tetina.) Chcete–li čemukoliv, co si zaslouží plný sál, zajistit zájem návštěvníků, posílejte e-maily na adresu:

necj@seznam.cz

Službu mající stréc to už pošle dál.

 
 

AKCE DIÁŘE 2021

Drazí absolventi VUST !

Hlásám, že slavné tradiční diáře jsou pro Vás připraveny, (přednostně pro ty z Vás, kteří poctivě platíte roční příspěvky). Letos jsme je nemohli rozdávat u vstupu do sálu a moje myšlenka, že je budeme rozdávat postupně v určený den a hodinu v kavárně Adria, se zdá v této době obtížně uskutečnitelná. Ozvěte se na strécovský E-mail necj@seznam.cz a domluvíme se na způsobu převzetí.

Přednosta katedry jazykových nevyhnutelností
a proděkan pro styk
strécovské veřejnosti s vědeckou radou
MUStr. Josef Nečas

 

Drazí stréci a tetiny

Letošní plánované 49. SETKÁNÍ se ze známých důvodů

nekoná!

Na Setkání absolventů Velkomoravské University Strécovsko-Tetinské v roce 2021 dostanete obvyklou pozvánku.

Vaše smutná vědecká rada

 

PTÁTE SE, ODPOVÍDÁME.

Koronavirus způsobil, že mnozí absolventi, stréci a tetiny brouzdají z dlouhé chvíle internetem a ptají se proč se na stránkách www.streci-fms.cz nic neděje. Odpověď je jednoduchá. Stejně jako všechny vysoké školy i naši Strécovsko-Tetinskou Universitu, virus uzavřel a dokonce znemožnil i pravidelné mudrování slovutné vědecké rady. To ale neznamená, že její hodnostáři nepracují. Pracují, jak je teď zavedeno z domova. Nachystaný je suvenýr pro 49. Setkání, knížečka Jardy Hniličky „JAK JSME HRÁLI V ŠAPITÓ," dílko útlé, ale velmi významné ve Světové knižnici strécovské literatury. (Obálka viz příloha.) Do značné míry je už rozpracovaný tradiční diář pro rok 2021 a ve ztížených podmínkách se připravuje umělecký program pro říjnové Setkání. Členové vědecké rady mají řadu drobných úkolů zdánlivě nevýznamných, ale v konečném výsledku nepostradatelných.

S pozdravem FIS CIS! MUStr. prof. Pepa Nečas


Obálka významné publikace světové strécovské literatury:
Jarda Hnilička „JAK JSME HRÁLI V ŠAPITÓ"

 

48. Setkání stréců a tetin je minulostí

Každoroční setkání stréců a tetin proběhlo v sobotu 13. října 2018 v Dělnickém domě.

 
 
© 2007 FMS • www.streci-fms.cz • streci@seznam.cz  |||  webdesign © Petrex Design • www.petrex.cz