medaile
 

Z DĚL STRÉCŮ A TETIN

aneb pokusné střely z děl strécovsko-tetinských
-----------------------------------------------------------
(nabídka informací o absolventech a jejich tvorbě.)

 
 

CD:

Setkání / Stretnutie
Autor: Dada Klementová & Soňa Jány

Popis:
Česko-slovenský projekt, imaginární setkání básníků Jana Skácela a Milana Rúfuse. Jejich poezii zhudebnila pro spřízněné duše brněnská skladatelka a klavíristka Dada Klementová. V češtině i slovenštině zpívá Soňa Jány s řadou hostů, doprovází Quakvarteto a hosté. Zvukové režie a mixu se ujal s láskou Jiří Klement.
Zásluhou brněnského grafika, fotografa a výtvarník Richarda Procházky dílko dostalo podobu knížky, krásného artefaktu, příjemného na dotek i pro oko. Obsahuje texty všech básní i s anglickými překlady, citlivě a s pokorou přebásněnými Pavlou Váňovou a fotografie Richarda Procházky na skácelovské motivy.
Text převzat z © Indies Happy Trails 2013

Další podrobnosti včetně ukázek z nahrávky najdete na www stránkách © Indies Happy Trails 2013 kliknutím zde

 

Kniha:

1+1=1
Ilustrace: MUStr. Josef Nečas

Popis:
Po roce 2004, kdy vyšel první díl Říkadel stréca J.N., vyšel i díl druhý a v roce 2014 tato významná básnická díla vyšla společně pod názvem 1+1=1. Toto kapesní dvoudílko vydalo teď znovu strécovské nakladatelství stréců Martiše a Svobody , a to už v druhém, mírně doplněném vydání.

 

Kniha:

JAZZ KLUB BRNO 1957 - 1988
Autor: Jiří Gaisler

Popis:
Dílo Jiřího Gaislera se v brzku stane nezbytností každého pamětníka a milovníka brněnského jazzu. Strécovská tiskárna už začíná tvořit seznam potenciálních zájemců.

 

Kniha:

Jindřich Hovorka 1937-2006. Jeho housle zpívaly + 2 CD:
Autor: Růžena Kučerová

Popis:
Jindřich Hovorka 1937-2006 je název více než dvousetstránkové biografické publikace Růženy Kučerové, která nyní přichází na knižní trh a výstižně zobrazuje životní příběh uměleckého šéfa a primáše Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN). Vychází k pátému výročí úmrtí umělce, jehož housle zpívaly.
Text převzat z Knihkupectví BARVIČ a NOVOTNÝ, spol. s r. o.

K dostání "U Vašeho knihkupce". Informace o možnosti jak ji získat za strécovskou, sníženou cenu podává tetina A. Mrkvicová. (email: mrkvicovaa@seznam.cz, tel.: 776 553 986)

 

Kniha:

Neobyčejné Brno
Autor: Jaroslav Štěpaník

Popis:
Kniha psychologa a publicisty PhDr. Jaroslava Štěpaníka přibližuje Brno jako místo výskytu pozoruhodných unikátů a prvenství. Text určený širší veřejnosti je psán popularizující formou. Obrací se k Brňanům, obyvatelům regionu a k návštěvníkům města se zájmem o historii, současnost i budoucnost jihomoravské metropole. Brněnská prvenství nebyla dosud v knižní podobě a v takovém rozsahu představena.


Stréc Štěpaník při autogramiádě na strécovském Setkání

O autorovi, o knize a další zajímavé informace ke stažení zde.

 

Kniha:

Bylo, nebylo...
hrst pohádkových motivů s výkladem
Autor: MUStr. ThMgr. Milan Klapetek, ilustrace: MUStr. Josef Nečas

Popis:
Kdo zná jeho projevy na Setkáních tuší, že jeho kniha může být bestseller. Vyšla den před štědrým dnem a podle zájmu strécovské veřejnosti může být vytištěno více kusů.

 
 
 
© 2007 FMS • www.streci-fms.cz • streci@seznam.cz  |||  webdesign © Petrex Design • www.petrex.cz