medaile
 

ODKAZOVNÍK

JAZZ ARCHIV
Orchestr vznikl ve sklípku ORNIS při DPM Brno v roce 1969 jako původně 8mi-členné seskupení hráčů hrajících jazz neworleanského zaměření (zpočátku výhradně typu „head arrangement"), který postupně s přibývajícím počtem hudebníků pomalu přerůstal do stylu chicagského jazzu.

www.jazzarchiv.cz

 

NOSTALGIA QUARTET
je smyčcové kvarteto, hrající v klasickém obsazení. Soubor vznikl v roce 1991 a je složen z profesionálních hudebníků, kteří působí v brněnské filharmonii. Repertoár souboru obsahuje skladby od historické éry ragtimu z počátku století a sleduje vývojové etapy jazzu až po jazz moderní.

nostalgia.wz.cz

 

BIG BAND - MR SWING BRNO
Velký taneční orchestr
řízený kapelníkem Milanem Rudoleckým

www.mrswingbrno.com

 

ŠELEPOVA N°1
Máš-li depku ... na Šelepku ...
Legendární brněnský klub ŠELEPOVA N°1, důvěrně zvaný ŠELEPKA, je nejstarším aktivním klubovým zařízením v České republice.

www.selepova.cz

 

VUS ONDRÁŠ
Pod názvem Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ působí nyní v naší republice jako jediné profesionální těleso svého druhu, které patří ke špičce ve svém oboru. Soubor je tvořen mladými talentovanými umělci, ať již tanečníky, hudebníky či zpěváky. Inspiraci čerpá z lidové tradice, z projevu nejlepších zpěváků a vynikajících primášů, ale je si vědom i vztahu hudebních velikánů (např. Leoše Janáčka, Bély Bartóka, Jaroslava Juráška a dalších) k lidové tradici, hudbě a tanci.

www.vusondras.cz

 

METRO MUSIC BAR
Nejstarší brněnský klub, který nesl název METRO HALL již v roce 1937, kdy se zde hrával jazz, dlouhá léta za totality i po ní fungoval jako vinárna a diskotéka.

www.metromusic.cz

 
 
 
© 2007 FMS • www.streci-fms.cz • streci@seznam.cz  |||  webdesign © Petrex Design • www.petrex.cz